Książeczka do malowania wodą

 

Alternatywa dla zwykłych kolorowanek

Czy Wasze dzieci też uwielbiają malować farbami? Pewnie tak, tym bardziej że przy tym można nieźle poszaleć kreatywnie. Jednak wymaga to trochę organizacji, a później zostaje zazwyczaj spory bałagan. Osobiście tego końcowego etapu nie lubię, tym bardziej że Malwinka szybko się nudzi i chwila zabawy oznacza dużo sprzątania.

 Jakiś czas temu dostałyśmy książeczkę do malowania wodą, jednak jakoś nie zaskoczyło i swoje odleżała w szufladzie. A to dlatego, że kolory, które wychodziły nie były zbyt atrakcyjne. Sytuacja się zmieniła, gdy Malwinka dostała za udział w konkursie plastycznym inną malowankę tego typu. Kolory były intensywne i tematyka bliższa – z Kubusiem Puchatkiem.  Nagle się okazało, że to super zabawa. Zresztą też je bardzo polubiłam. Nie miałam za dużo sprzątania po tej zabawie.

Malowanie wodą

*

Zalety wodnych malowanek

Dlaczego jestem na TAK:

• Potrzebujemy tylko wodę i pędzel.
• Ciekawa odmiana od tradycyjnego malowania farbami.
Szybko zorganizujemy zabawę i bez wysiłku po niej posprzątamy.
Proste, więc zachwyci młodsze dziecko.

*

A teraz minusy:

• Nie wszystkie malowanki są równie dobrej jakości. Mam na myśli tutaj finalne kolory, które powstają. W naszej pierwszej były wyblakłe, przez co rysunek był mało atrakcyjny.
• Nie zostawia zbyt szerokiego pola do kreatywności, choć można z powodzeniem mieszać kolory.

Malowanie wodą

*

Zobacz na YouTube

Przekonaj się sam i napisz mi w komentarzu, jak Ci się podobały. Jestem ciekawa czy masz podobne odczucia jak ja. Zapraszam Cię także na mój kanał na YouTube, gdzie znajdziesz krótkie video o malowankach wodnych.

*