Farby dla dzieci

 

Nieustanie poszukuję nowych ciekawych materiałów plastycznych dla mnie i Malwinki, lubimy eksperymentować i poznawać nowości (dla nas). Tym razem trafiłam na farby z brokatem firmy Kidea.

Dotychczas sypałyśmy suchy brokat na pracę, co miało swoje plusy, ale i też minusy. Z pewnością dużą zaletą jest to, że sami decydujemy który fragment pracy ma błyszczeć, mamy także duży wybór kolorów brokatu. I tak czerwona farba może błyszczeć niebieskimi drobinkami. A co do wad tej metody to się pewnie domyślacie – brokat jest wszędzie!

*

Co znajdziesz w pudełku

Pojemność: 20ml

Liczba kolorów: 6

Kolory: czerwony, różowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy

Cena: 8-10 zł

Dla dzieci 3+

Farby z brokatem

*

Zalety i wady farb z brokatem Kidea

Moje pierwsze wrażenie po ich otworzeniu: pięknie pachną. Później rzut oka na kolory: soczyste, choć barwa żółta mogłaby być ładniejsza. Rekompensuje to intensywny niebieski i zielony. Te barwy są rewelacyjne.

Dlaczego jestem na TAK:
• Farby mają w sobie sporo brokatu i pięknie błyszczą.
• Wydajne.
• Cena jest bardzo przystępna.
• Bardzo ładnie pachną.

 

A teraz minusy:
• W Internecie farby przedstawione są jako dobrze kryjące, mam tutaj jednak odmienne zdanie. Dopiero przy nałożeniu dużej ilości farby można powiedzieć, że kryje.
• Kolor żółty – wygląda na przybrudzony. Nie trafił do mnie ten odcień.

 

Farby plakatowe z brokatem dla dzieci

*

 

Zobacz na YouTube

Tak naprawdę czy użyjemy samego brokatu, czy w farbach, efekt może zaskoczyć małego artystę i nadać pracy interesującego charakteru. Warto pokazywać dzieciom różne możliwości, mieszać i eksperymentować.

Zapraszam Cię także na mój kanał na YouTube, gdzie znajdziesz krótkie video o farbach plakatowych z brokatem Kidea. Zobaczysz w nim jak wyglądają i jak się nimi maluje.