Surowy, drewniany chustecznik długo czekał na swoją kolej i na pomysł. I się w końcu doczekał 🙂 Od początku robiłam go z myślą o mojej sypialni, pasuje do niej charakterem jak i kolorystycznie.

Do ozdobienia tego przedmiotu potrzebne były:  drewniany chustecznik jako baza; taśma malarska (uwielbiam ją, bardzo ułatwia pracę); oczywiście pędzle; biała i  jasnobrązowa farba akrylowa; czerwony, biały oraz zielony tusz kreślarski, jedno drewniane płaskie jajko, piłka do drewna, papier ścierny, klej montażowy i na koniec matowy akrylowy lakier.

Pierwszy raz wypróbowałam tutaj tusze kreślarskie jako elementu do ozdabiania. Byłam ciekawa jak zareagują na farbę akrylową, która stanowiła dla nich podłoże. Efekt mnie zaskoczył, a w dodatku cudownie się nimi maluje. Trzeba jednak działać tutaj szybko. Po wyschnięciu nie można już nakładać nowych warstw, taki mały minus.

chustecznik wiśnia przed

 

chustecznik-wiśnia-1-740

chustecznik-wiśnia-3-740

chustecznik-wiśnia-4-740

chustecznik-wiśnia-2-740

 

 

Chustecznik zgłaszam na wyzwanie Gościnnej Projektantki Stycznia Szuflady. Wykorzystałam następujące połączenia: biały, dla siebie (do mojej sypialni), motyw roślinny (kwiaty wiśni) i spróbuj czegoś nowego (tutaj tusze kreślarskie w połączeniu z farbą akrylową).

 

Facebook Comments